Exfolianty (BHA & AHA)

Naše vysoce ceněná řada AHA a BHA exfoliantů (chemických peelingů) odstraňuje jemně a přirozeně odumřelé pleťové buňky a připraví pleť tak, aby mohla lépe vstřebat další důležité ingredience. Exfolianty podporují také tvorbu vlastního elastinu a kolagenu, které jsou pro zdravě vypadající pleť nezbytné. Uvolňují póry, zmírňují poškození pleti způ...

Naše vysoce ceněná řada AHA a BHA exfoliantů (chemických peelingů) odstraňuje jemně a přirozeně odumřelé pleťové buňky a připraví pleť tak, aby mohla lépe vstřebat další důležité ingredience. Exfolianty podporují také tvorbu vlastního elastinu a kolagenu, které jsou pro zdravě vypadající pleť nezbytné. Uvolňují póry, zmírňují poškození pleti způsobené slunečním zářením, vyhlazují pokožku, zmírňují vrásky a jemné linky, účinně bojují proti akné a pigmentovým skvrnám, udržují správnou hydrataci, zpevňují pleť a naplno odhalují její zdravější vzhled. Ano, čtete správně, exfolianty jsou multifunkční.

Ideální je začít zvykat pleť na exfolianty pomalu, tj. zpočátku aplikujte 2 - 3x týdně, později je pak možno aplikovat denně. Vzhledem k tomu, že při peelingu odstraňujeme z povrchu pleti odumřelé buňky, pleť je citlivější na sluneční paprsky. Pleť je třeba chránit přes slunečním zářením stále, při používání exfoliantů je to obzvlášť důležité. Proto používejte hydratační krémy s vyšším UV filtrem, než je obvyklé, abyste pleť nespálili.

AHA exfolianty (Alfa Hydroxy Acid, resp. alfa alfahydroxykyseliny, tj. kyseliny ovocné jako např. kys. glykolová, mandlová, mléčná atd.). Vhodné jsou pro všechny typy pleti, vzhledem k tomu, že ale nejsou rozpustné v tucích, působí spíše povrchově a jsou tedy vhodnější pro normální až suchou pleť, neboť nepronikají tak hluboko do pórů.

BHA exfolianty (Beta Hydroxy Acid, resp. betahydroxykyseliny, tj. především kyselina salicylová). Tato kyselina je rozpustná v tucích, proniká hlouběji do pórů, které „čistí“, je tedy vhodnější pro normální až mastnou pleť. V pórech působí protizánětlivě a účinně bojuje proti bakterii Propionibacterium acnes, kterou u akné vídáme velmi často. Pokud jste alergičtí na acylpyrin, nepoužívejte BHA vůbec nebo velmi obezřetně, kyselina salicylová je totiž základní složkou acylpyrinu.

Čti více

Exfolianty (BHA & AHA)  Počet produktů: 14

Filtr

normální
suchá až velmi suchá
smíšená až mastná
všechny typy pleti
Zobrazeno 1 – 14 z 14 položek
Zobrazeno 1 – 14 z 14 položek