Jak účinkují Paula’s Choice boostery?

Paula’s Choice nabízí několik inovativních ošetřujících „boosterů“, které můžete používat k ošetření vlekoucích se problémů s pletí. Ukážeme vám, co každý z nich umí a jak přidat jeden (nebo i více z nich) do Vaší pravidelné péče a jaký můžete očekávat výsledek.

Přestože se skvěle staráte o Vaši plet používáním čistících přípravků, tonerů, exfoliantů, denních hydratačních krémů s SPF a nočních hydratačních krémů, potřebuje možná Vaše pleť pomoc – nebo prostě jen máte náladu udělat pro sebe něco navíc a vypadat lépe – zde Vám mohou pomoci Paula’s Choice boostery!

Co jsou Boostery (a pro koho jsou)?

V Paula’s Choice neustále hledáme způsoby, jak posunout Vaši péči o pleť o stupeň dál. Vyvinuli jsme skvělá antioxidační séra, ošetřující přípravky s retinolem, exfolianty a několik hydratačních přípravků pro každý typ pleti – ale chtěli jsme jít ještě dále. To nás inspirovalo k vytvoření další řady cíleně zaměřených přípravků, kterým říkáme „Boostery“.

Každý Paula’s Choice booster poskytuje určitou výhodu, můžete je k posílení výsledků přidat k Vaší běžné péči o pleť, a to buď denně, nebo jednoduše podle potřeby. Zde jsou klíčové informace o každém boosteru a také informace, pro koho se daný booster hodí. Jsme si jisti, že bez ohledu na typ pleti zjistíte, že tyto produkty jsou naprosto všestranné.

Resist Hydratační regenerační olejový booster (Resist Moisture Renewal Oil Booster)

 • Směs devíti neparfemovaných rostlinných olejů a pleť obnovujících složek, které zmírňují zánět a poskytují okamžitou úlevu od suché a napnuté pleti na obličeji nebo v očních partiích
 • Tekutá olejová struktura je ideální pro velmi suchou a zčervenalou pleť (včetně rosacea)
 • Je skvělý pro pleť náchylnou na výskyt pupínků, která je zároveň suchá nebo dehydratovaná, protože protizánětlivé složky pomáhají zmírňovat projevy pupínků a zároveň zklidňují pokožku
 • Je vhodný k aplikaci přímo na pleť nebo smícháním s jakýmkoliv Paula’s Choice sérem, AHA nebo BHA exfoliantem, tonerem, ošetřujícím přípravkem, hydratačním krémem (bez SPF) nebo očním krémem.
 • Vzájemně se snášející s AHA nebo BHA exfolianty, ošetřujícími přípravky s retinolem a dalšími přípravky proti stárnutí pleti.

Resist Booster s kyselinou hyaluronovou (Resist Hyaluronic Acid Booster)

 • Hydrataci zesilující kyselina hyaluronová a látky obnovující pleť viditelně obohatí suchou nebo dehydratovanou pokožku, redukuje výskyt jemných linek a vrásek
 • Lehce krémovité gelové složení se bez problémů mísí s dalšími přípravky
 • Zlepšuje hydratační a vyhlazující schopnosti jakéhokoliv hydratačního přípravku nebo séra
 • Vhodný k použití přímo na pleť nebo ke smíchání s jakýmkoliv Paula’s Choice sérem, hydratačním přípravkem (bez SPF) nebo očním krémem.
 • Vhodný k použití před nebo po aplikaci exfoliantu s AHA nebo BHA, ošetřujícího přípravku s retinolem nebo jiného přípravku proti stárnutí pleti. 

Potřebuji opravdu Booster?

Dobře. Nyní máte představu, co jednotlivý Booster umí, ale stejně by vás zajímalo, jestli jej opravdu potřebujete. Možná již používáte sérum bohaté na antioxidanty a Váš hydratační krém poskytuje bohatou hydrataci, takže tyto boostery vlastně pro Vás ani nejsou, že ano?

Možná ano, možná ne! Avšak potřeby Vaší pleti a problémy s ní se mohou časem měnit (otravné tmavé skvrny a suchá místa mohou být záludná), takže je dobré vědět, že extra pomoc je k dispozici: například Hydratační regenerační booster může udělat zázraky u vysušené pleti v zimě, ale nemusí být potřeba během teplého letního počasí.

Poznámka: Někteří lidé možná nepotřebují trvale používat booster, ale většina z nás zjistí, že některé z těchto produktů bude v určitou chvíli potřebovat. Každý Booster Vám dává možnost upravit si péči o pleť přesně podle potřeb Vaší pokožky, což se může lišit den ze dne a rok od roku.

Jak přidat Booster do vaší každodenní péče?

Jakmile zjistíte, který s boosterů je pro Vaši pleť ten pravý, potřebujete vědět, jak jej zařadit do každodenní péče. Proto nejdříve několik tipů:

 • Jakýkoliv booster je možné aplikovat samostatně a následně použít sérum, hydratační krém bez SPF, a/nebo jiný ošetřující přípravek NEBO jej může přimíchat k těmto produktům.  Žádné z nich se nedostanou do rozporu nebo nedeaktivují účinky jiných přípravků v péči o pleť.
 • Všechny jsou určeny k dennímu použití, ráno a/nebo večer – jednoduše podle potřeby: vyzkoušejte a uvidíte, jak častá aplikace Vám bude nejlépe vyhovovat
 • Všechny boostery jsou vhodné také k aplikaci okolo partií pod očima
 • Ke smíchání vašeho boosteru s jiným přípravkem naneste tento přípravek (například sérum) na dlaň a pak přidejte několik kapek Boosteru. Prsty druhé ruky smíchejte směs a pak aplikujte na obličej, krk a hruď. A je to hotovo.

Zde je příklad, jak různé Paula’s Choice boostery používat při ranní a večerní péči o pleť

Ráno:

 • Krok 1 – Vyčistěte pleť
 • Krok 2 – Naneste toner
 • Krok 3 – Naneste AHA nebo BHA exfoliant
 • Krok 4 – Naneste booster s kyselinou hyaluronovou nebo/a hydratační obnovující olejový booster, a to buď samostatně nebo smíchaný s Vašim sérem ( nebo naneste nejdříve booster a následně aplikujte tenkou vrstvu séra)
 • Krok 5 – Naneste denní hydratační krém s ochranným faktorem SPF 25 nebo vyšším 

Večer:

 • Krok 1 - Vyčistěte pleť
 • Krok 2 – Naneste toner
 • Krok 3 – Naneste AHA nebo BHA exfoliant nebo zvolte týdenní ošetření exfoliantem
 • Krok 4 – Naneste sérum nebo jiný ošetřující přípravek, jako např. ošetřující přípravek s 1% retinolem nebo Resist Vitamin C Spot Treatment  (Ošetřující přípravek s Vitamínem C)
 • Naneste hydratační krém smíchaný s několika kapkami boosteru s kyselinou hyaluronovou a/nebo s hydratačním obnovujícím olejovým boosterem.  

Nenechte se nutit k aplikaci všeho najednou, ráno i večer. Klidně střídejte používání boosteru podle potřeby (nebo pokud zrovna máte více času na Vaši péči o pleť). Berte Vaše boostery jako super doplňky k Vaší pravidelné péči o pleť. Je zcela v pořádku měnit typy používaných boosterů.

Například můžete zjistit, že hydratační obnovující olejový booster má skvělé účinky, pokud jej používáte s večerním hydratačním krémem obden nebo raději každý den.

Co byste neměli míchat s Vašim boosterem?

Jediný produkt, který byste neměli míchat s žádným z vašich boosterů je denní hydratační krém s SPF. Krém s ochranným faktorem by vždy měl být posledním přípravkem k ošetření pleti, který aplikujete, protože použití jiného pleťového přípravku přes tento krém nebo jeho smíchání s boosterem může vést ke snížení jeho účinků.

Co takhle smíchat jeden z Boosterů s vašim AHA nebo BHA exfoliantem? Můžete to udělat, abyste tím snížili působení exfoliantu, ale pro dosažení nejlepšího výsledku aplikujte nejprve AHA nebo BHA, pak booster buď samostatně nebo smíchaný se sérem nebo hydratačním přípravkem. Nemusíte čekat na kompletní vstřebání exfoliantu.

Pokud se budete držet rad zmíněných výše, můžete dále libovolně experimentovat a přizpůsobovat si tyto boostery tak, jak Vám to bude vyhovovat.

Počkejte! Stále mám otázky! 

Je pochopitelné, že tato kategorie produktů může být poněkud matoucí, zejména díky mnohostrannému využití a volné ruce v přizpůsobení si Vaši denní péči, či v možnosti používat několik boosterů každý den nebo jen tak podle potřeby. Na základě toho jsme připravili odpovědi na nejčastější otázky týkající se boosterů, vyjma toho, co již bylo zmíněno výše. Tady to je…

Jaký je rozdíl mezi Vašimi boostery a séry?

Každé sérum obsahuje různé směsi látek proti stárnutí, jako jsou antioxidanty a látky vyživující buňky, které pomáhají eliminovat známky stárnutí. Booster na druhou stranu obsahuje cílené složení látek, často mnohem vyšší množství klíčových látek než sérum a tím se může lépe zaměřit na daný problém. Pokud jste spokojeni s účinkem Vašeho séra, tak pravděpodobně nemusíte přidávat booster – a my nenavrhujeme nahradit Vaše sérum boosterem, protože sérum nabízí větší množství výhod, zatímco booster je navržen tak, aby zvýšil specifické účinky, jako je zesvětlení tmavých skvrn a/nebo zmírnil výskyt vrásek.

Které přípravky Paula’s Choice fungují nejlépe s boostery? 

Jakékoliv sérum, přípravky s retinolem nebo hydratační přípravky bez ochranného faktoru se skvěle hodí k jakémukoliv boosteru. Neexistuje jediná, ani malá skupina nejlepších kombinací. To znamená, že bez ohledu na přípravek, který používáte k denní péči o pleť, můžete zahrnout booster do Vaší péče bez toho abyste se obávali, že se sníží účinnost oproti použití jiných přípravků.

Jak mám použít booster, pokud zároveň používáte týdenní AHA ošetření?

Pokud používáte Resist Weekly Resurfacing Treament 10% AHA (Ošetřující přípravek na obnovu povrchu pleti s 10% AHA), používejte jej tak, jak jste zvyklí jako krok exfoliační, pak naneste booster, a to buď samostatně nebo namíchaný ve Vašem séru nebo hydratačním krému (podle Vašeho výběru).