Akné

V péči o pleť je akné celosvětově nejčastějším a nejběžnějším problémem. Stále ale není bohužel jasné, proč někteří lidé akné trpí a jiní ne. Tvorba akné může mít mnoho příčin, například dědičné faktory, hormonální aktivita, stres (některé výzkumy ale tento faktor zpochybňují), užívání anabolických steroidů či jiných medikamentů (lithium, barbit...

V péči o pleť je akné celosvětově nejčastějším a nejběžnějším problémem. Stále ale není bohužel jasné, proč někteří lidé akné trpí a jiní ne. Tvorba akné může mít mnoho příčin, například dědičné faktory, hormonální aktivita, stres (některé výzkumy ale tento faktor zpochybňují), užívání anabolických steroidů či jiných medikamentů (lithium, barbituráty, amfetamin nebo androgenní hormony), nahromadění odumřelých kožních buněk, které ucpávají póry a další.

V pórech se následně množí anaerobní bakterie (ke svému množení a růstu nepotřebují kyslík) Propionibacterium acnes. Jsou ale známy i případy, kdy jsou v pórech pomnoženy také kvasinky či roztoči (Demodex folliculorum, resp. Trudník tukový). Laicky lze říci, že zbavit se bakterií, kvasinek či roztočů v pórech znamená zbavit se akné. K tomuto účelu je vynikající kyselina salicylová (BHA, betahydroxy kyselina), která je rozpustná v tucích a dobře tedy proniká do zanícených pórů, více informací v části exfolianty. Tato kyselina má mimo jiné také výborné účinky antiflogistické, tj. protizánětlivé. Vynikající produktovou řadou na akné je řada CLEAR.  

Pozn.: V případě alergie na aspirin či acylpyrin nepoužívejte produkty s kyselinou salicylovou nebo jejich použití konzultujte s Vašim lékařem.

Vynikajícím pomocníkem při akné je také retinol (vitamín A), který pomáhá „čistit“ póry. Výbornými přípravky jsou: Resist Intenzivní regenerační sérum proti vráskám s retinolemClinical Ošetřující přípravek s 1% retinolem, peptidy & vit. C.

Osvědčit se může také niacinamid (vitamín B3), který zmenšuje rozšířené póry.

Při ošetření akné je minimálně nutné používat vhodný čistící přípravek (jedině tento se po chvíli smývá, ostatní produkty se dále vrství), exfoliant s BHA a chránit pleť před slunečním zářením hydratačním krémem s UV filtrem.

I mastnou pleť je třeba hydratovat, na což se často zapomíná, proto na noc používejte jemné hydratační krémy, které neucpávají póry, např. Skin Balancing hydratační gel.

Pamatujte, že v boji s akné je extrémně důležité ošetřovat pleť pravidelně!

Čti více

Akné Počet produktů: 39

Filtr

normální
suchá až velmi suchá
smíšená až mastná
všechny typy pleti
na stránku
Zobrazeno 1 – 24 z 39 položek
Zobrazeno 1 – 24 z 39 položek