Jak najít nejlepší oční krém

Oblast okolo očí je prvním místem, kde se projevují známky stárnutí a my budeme první, kdo Vám řekne, že správná péče o pleť hraje klíčovou roli v boji proti stárnutí. Najít účinný oční krém však není vůbec lehký úkol. Obvykle jsou nabízeny jako krémy se speciálním složením pro citlivou, jemnou pokožku okolo očí a tvrdí se, že Vás zbaví opuchlosti, tmavých kruhů a povadlé pleti. V mnoha případech avšak nic z toho, co deklarují, nesplní. Z toho důvodu lidé dále kupují jeden oční krém za druhým a jsou znovu a znovu zklamáni.   

Dobrou zprávou ale je, že existují možnosti v péči o pleť, které fungují skvěle na oční partie, ať už se jedná o oční krém nebo nejmodernější přípravky pro péči o pleť. Jak tedy zjistíte, která možnost je pro vás tou nejlepší? Čtěte dál a zjistíte to.

Co hledat v očním krému? 

Nejprve si je nutné uvědomit, že neexistuje žádný výzkum prokazující, že oční partie potřebují jiné složky než zbytek obličeje. Možná si říkáte: „Ale nejsou oční partie citlivější?“  Odpověď zní: ano, citlivější jsou. Je také ale pravdou, že pleť kdekoliv jinde na obličeji by měla být ošetřována přípravky se složením, které nezpůsobuje podráždění nebo přecitlivělé reakce.

Především je znepokojivé, že mnoho očních krémů obsahuje dráždivé složky, jako jsou vonné rostlinné oleje, syntetické vůně nebo rostlinné extrakty způsobující přecitlivělost, což vše dohromady může způsobit zánět a stárnutí pleti.

Co oční partie opravdu potřebují, jsou antioxidanty, látky komunikující s buňkami, obnovující složky ve zklidňujícím neparfemovaném složení. Prostě to, co potřebují i ostatní části obličeje. Ve skutečnosti to znamená, že pokud již používáte jemný, ale efektivní hydratační přípravek nebo sérum, tak bude pravděpodobně perfektní i pro Vaše oční partie. Čtěte dále a dozvíte se proč tomu tak je. 

Kdy potřebujete oční krém? 

Nepotřebujete nutně zvláštní přípravek označený jako oční krém, oční gel, nebo oční sérum.  Pokud již používáte hydratační přípravek nebo sérum s dobrým složením, tak tyto mohou zcela perfektně fungovat také na oční partie, tedy v případě, pokud je Vaše pleť okolo očí stejného typu jako zbytek obličeje. 

Výjimkou je ale případ, kdy je pleť okolo Vašich očí sušší (což se týká většiny z nás). V tomto případě potřebujete více zvláčňujících ingrediencí, a zde mohou vyniknout nejlépe oční krémy. Toto se týká zejména těch z nás, kteří mají mastnou pleť a z tohoto důvodu nepoužívají hydratační pleťový krém, ale pouze tenkou vrstvu gelu nebo tekutý hydratační přípravek. Zde je oční krém přesně to, co hledáte, protože oční partie často potřebují více zvláčňujících prostředků. Za chvilku vám dáme top doporučení, ale nejprve si řekneme více informací.

Tmavé kruhy, opuchlé oči a povadlá pleť 

Oční krémy, jejichž popisy tvrdí, že mohou pomoci tmavým kruhům, opuchlosti a povadlosti pleti, nekonečně přehánějí své možnosti, což vede lidi k tomu, že s očními krémy do nekonečna experimentují, protože ty předešlé, dokonce i přes svou vysokou cenu, nefungovaly tak, jak bylo slibováno. Problém je, že v závislosti na příčině tmavých kruhů, opuchlosti a povadlosti pleti, každý oční krém nebo hydratační pleťový krém má jen omezené možnosti, a to bez ohledu na to, jak skvělé složení má.

Pokud je opuchlost okolo očí způsobena tím, že se tukové polštářky přesunuly do oblasti pod očima, což je charakteristické pro stárnoucí pleť, tak žádný z krémů na světě není schopen tento problém vyřešit. Pokud je opuchlost způsobena nahromaděním tekutiny nebo nedostatkem spánku, pak zklidňující krém okolo očí může pomoci, ale zároveň musíte změnit svůj životní styl, abyste docílili zlepšení. Například potřebujete dosti spánku, omezit konzumaci alkoholu, soli, a pokud jsou částí problému alergie, tak např.  brát antihistaminika.

Pokud je opuchlost okolo očí způsobena podrážděním a poškozením slunečním zářením, pak oční krém s výborným složením může vše změnit a také zmírnit zánět.

Jsou jistě možnosti jak zmírnit tmavé kruhy pod očima, ale nejdůležitější je následující. Cokoliv použijete okolo očí během dne, musí obsahovat ochranný faktor, což většině očních krémů chybí. Jak pro denní tak noční použití, by měl každý krém obsahovat melanin ochranné složky ke zlepšení barvy pleti. Obsah těchto složek v očním nebo hydratačním krému, nebo v jiném ošetřujícím přípravku se správným složením, může přinést úžasný výsledek.

Co se týče povadlosti pleti a vrásek, stejně úžasné složky fungující na obličej jsou účinné i na oční partie. Stejně jako pleť na obličeji i oblast okolo očí skvěle reaguje na štědré množství antioxidantů a pleť obnovujících složek. To samé platí také i pro krk a hruď. Musíte ale být realističtí ohledně produktů tvrdících, že vypínají pleť. Můžete vyhladit a zpevnit pleť do určitého měřítka, ale žádný přípravek na pleť neumí zázračně pozvednout oční víčka nebo povadlé oční váčky.