Správně provedené samoopalování

Pokud bledost nepatří k vašim ideálům krásy, pak se nebojte s trochou praxe a s našimi typy najít způsob, jak docílit opálené pleti beznadměrnému slunění.

Opálení bez slunce je jediné bezpečné opálení! 

Jedná se o nevyvratitelný fakt, že používání samoopalovacího přípravku je jediný způsob, jak získat opálení a nevystavit vaši pleť na nemilost škodlivému slunečnímu UV záření způsobujícímu rakovinu. Ale jak vám může dosvědčit každý, kdo už použil samoopalovací přípravek, dosáhnout jednotného bronzového vzhledu není tak jednoduché, jak se zdá. Může to být ve skutečnosti hodně komplikované.. Pokud nevíte, jak aplikovat samoopalovací přípravek, můžete skončit s pruhovanými hnědými linkami nebo s oranžově skvrnitou pletí.

Zde najdete to, co potřebujete vědět, než začnete 

 • Téměř všechny samoopalovací přípravky, bez ohledu na cenu, používají stejnou složku (dihydroxyaceton, též známý jako DHA) k chemické přeměně opálení pokožky. Některé samoopalovací přípravky obsahují větší koncentraci dihydroxyacetonu než jiné. Čím vyšší koncentrace, tím bude tmavší vaše pokožka.
 • Mnoho novějších samoopalovacích přípravků kombinuje DHA s látkou známou jako erythrulosa. Podobně jako DHA, erythrulosa účinkuje trvaleji, ale jako bonus bude vaše opálení ještě trvalejší!                            
 • Vaše unikátní tělesné chemické vlastnosti ovlivňují, jak na vás barva bude vypadat, pouze proto, že samoopalovací krém vypadá přirozeně na vašem kamarádovi, neznamená, že bude vypadat přirozeně i na vás.
 • Musíte být trpěliví. Pokud máte v úmyslu být opálení od hlavy k patě, tak proces aplikace může trvat až půl hodiny nebo déle. Třeba i několik hodin, než uvidíte výsledky.
 • Přípravky na pleť jako jsou AHA, BHA, lokální peelingy, retinol na lékařský předpis a lokální desinfekční přípravky mohou mít vliv na chování samoopalovacího přípravku na vaší pokožce nebo mohou dokonce odstranit barvu exfoliací povrchových buněk.
 • Začněte použitím samoopalovacího přípravku s označením světlý, dokud si neosvojíte techniku aplikace. Tímto způsobem bude jakákoliv chyba méně viditelná a snadněji napravitelná.

Pět tajemství k dokonalosti krásného samoopálení!  

 • Naneste samoopalovací přípravek večer, ale mějte na paměti, že může obarvit oblečení a povlečení, pokud vaše pokožka přijde do kontaktu s látkou ještě před tím, nnež dojde k úplnému vstřebání samoopalovacího přípravku. Dejte vašemu přípravku dostatek času k zaschnutí, než si půjdete lehnout a počkejte aspoň 15 minut, než se obléknete. (Oblékněte si vaše nejstarší pyžamo nebo teplákovku.)
 • Před aplikací proveďte exfoliaci! Samoopalovací přípravky se rychle dostávají do pleťových buněk, a ty budou více nahromaděny na některých místech, než jiných (kolena, kotníky, chodidla, lokty a krk). Můžete provést exfoliaci mokrou žínkou, ve sprše nebo při koupeli, ale ještě lépe, pokud provádíte exfoliaci pravidelně, tak vaše pokožka bude vždy hladká. Paula’s Choice Odolný lehký tělový přípravek s 2% BHA nebo Tělový přípravek s 10% AHA jsou perfektní pro každodenní použití a pro dosažení hebké, hladké pokožky!
 • Po osprchování a důkladném usušení, naneste tenkou vrstvu hydratačního přípravku na místa, kde se chystáte aplikovat samoopalovací přípravek. Tím pomůžete samoopalovacímu přípravku se lehce a rovnoměrně rozetřít, zejména na suchých místech. A trochu více hydratačního přípravku naneseného na kotníky, kolena a lokty může zabránit tomu, aby tato místa vypadala skvrnitě.
 • Většina lidí dává přednost aplikaci samoopalovacího přípravky, když jsou nazí, ale můžete si také obléknout plavky (takové, u kterých vám nevadí, že na nich budete mít skvrny), abyste se tak pomohli rozhodnout, kde chcete mít opálení. Ať už se rozhodnete jakkoliv, tak mějte jasno v tom, kde chcete, aby zbarvení začínalo a kde končilo. (Zastavíte se u kotníků nebo budete pokračovat až k prstům u nohou?)
 • Oblékněte se gumové rukavice, když aplikujete samoopalovací přípravek, nebo si oplachujte ruce každých několik minut. Nečekejte příliš dlouho, nebo budete mít divně vypadající, oranžové dlaně. 

Účinné typy na řešení problémů se samoopalováním 

 • Různé části těla absorbují samoopalovací přípravek snadněji než jiné. Některé osoby zjistí, že jejich nohy se opalují snadněji než paže nebo trup. Zatímco u někoho jiného je to třeba obličej a krk, kde dochází k nejrychlejší změně barvy. Dávejte si pozor na oblasti, které mají tendenci absorbovat nejvíce barvy, takže se tomu přizpůsobíte při další aplikaci.
 • Buďte opatrní okolo nosu, očí, uší, linie vlasů a rtů. Vatový tampón může pomoci propojit tenké rovnoměrné množství hladce na těchto oblastech. Abyste se vyhnuli změně barvy vlasů, aplikujte vrstvu kondicionéru na linie vlasů.
 • Ruce mohou být zejména obtížnou oblastí k dosažení přirozeného vzhledu opálení. Aplikujte samoopalovací přípravek stejně jako byste aplikovali hydratační přípravek, ale pak si rychle otřete dlaně lehce namydlenou žínkou nebo ubrouskem na jedno použití.
 • Je užitečné mít připravený kartáček na nehty, abyste odstranili samoopalovací přípravek z kůžičky pod nehty a z oblasti mezi prsty. Můžete rovněž použít vatový tampón namočený v čistícím přípravku, odstraňovači očního make-upu, nebo laku na nehty a opatrně jej použijte k otření míst okolo nehtů a kůžičky pod nehty a oblasti mezi prsty.
 • Nanášení samoopalovacího přípravku na záda? Získejte pomoc vašeho přítele nebo partnera. Pokud není možná pomoc od jiné osoby, kupte si široký štětec s houbou na konci a s dlouhým držadlem od místního umělce nebo v obchodě s uměleckými potřebami. Buďte si vědomi, že bude těžké dosáhnout na všechna místa a docílit stejnoměrné aplikace. Použijte Paula’s Choice Pleťovou vodu s 2% BHA na tyto skvrny. Následně ráno proveďte manuální exfoliaci těchto míst použitím mokré žínky, podívejme: sbohem pruhy!

Tyto typy na aplikace vám hodně pomohou dosáhnout přirozeně vypadající opálení, ale nejsou s garancí. Je to vše záležitost experimentování a nalezení metody, která vám dá nejlepší výsledek. Nejpodstatnější rada, kterou vám můžeme dát je to se samoopalovacími přípravky nepřehánět. Vypadat jako pomeranč Oompa Loompa je daleko horší než být bledý (a nemusíte být opálení, abyste měli krásnou pokožku)!

Zjistěte více, co dělá slunce s vaší pletí a jak tomu můžete zabránit. Podívejte se na naši infografiku krémů s ochranným faktorem.