Jak antioxidanty bojují proti vráskám

Ať už přijímáte antioxidanty potravou nebo je dáváte na Vaši pokožku, jedná se o látky důležité pro Vaše zdraví. Ať už je používáte lokálně nebo přijímáte ve stravě, antioxidanty jsou důležité ke zmírnění poškození vlivem okolního prostředí a pomáhají udržovat pleť mladší. Zjistěte, proč jsou antioxidanty tak nezbytné, a to zejména v boji proti vráskám.

Jak antioxidanty bojují proti vráskám

Ať už přijímáte antioxidanty potravou nebo je dáváte na Vaši pokožku, jedná se o látky důležité pro Vaše zdraví. Nezáleží na tom, jak je používáte, lokálně nebo je přijímáte ve stravě, antioxidanty jsou důležité ke zmírnění poškození vlivem okolního prostředí, ať už ze slunce, znečištění nebo z pouhého vzduchu, který dýcháme. Antioxidanty zpomalují poškození vlivem volných radikálů a podle výzkumů je naprosto jasné, že tímto mají pozitivní přínos pro všechny typy pleti.

Antioxidanty jsou nezbytné

Antioxidanty hrají důležitou roli ve zpomalení negativního vlivu volných radikálů plet. Ve skutečnosti jsou antioxidanty pro tělo velmi důležité, proto jsou zkoumány tisíci vědci po celém světě. Ve skutečnosti si vědci myslí, že pokud existuje fontána mládí, tak by v ni měly  být především antioxidanty. Je důležité si uvědomit, že pokožka je největším a nejrozsáhlejším orgánem těla, proto je péče o ni tak důležitá.

Co se týká vrásek, volné radikály poškozují kolagen a některé nezbytné funkce pokožky. Skvělý antioxidační přípravek, ať už jde o tekutý přípravek, gel, sérum, lotion nebo krém by měl obsahovat účinnou směs stálých antioxidantů, které zastaví poškození volnými radikály a tím zabraňují poškození pleti.

Nehledejte zázraky

Neexistuje žádný zázrak, nějaký exotický antioxidant se skvělým příběhem (např. melouny z jižní Francie nebo nějaká vzácná květina z Amazonie), který by fungoval na Vaši pleť nejlépe.  Místo toho existuje pro Vaši pokožku mnoho účinných antioxidantů, a to od známých (zelený čaj, extrakt z hroznového vína, nebo vitamín C) až po Vám pravděpodobně neznámé, např. idebenone, epigallocatechin-3-gallate nebo dizmutáza superoxidu. Důležité je, aby přípravek, který používáte, obsahoval různé druhy těchto látek. Čím více, tím lépe. Výzkum ukázal, že pleti se lépe daří při použití více antioxidantů najednou. Je skvělé, že mnoho firem (včetně Paula’s Choice) je používají ve svých produktech.

Vztah mezi antioxidanty/vrásky

Jste-li mladí, je Vaše pleť bohatá na antioxidanty, které přirozeně chrání Vaši pleť před okolním prostředím, především před poškozením slunečním zářením. Zejména kvůli poškození slunečním zářením, v menší míře i kvůli ostatním faktorům, jako je růst, menopauza, některá onemocnění nebo používání dráždivých přípravků, ztrácí Vaše pleť schopnost vyrábět tyto antioxidanty. Pokud se nám nedostává dosti ochrany od antioxidantů, buď produkovaných naším tělem, nebo z potravy nebo lokálním použitím, volné radikály způsobí poškození kolagenu. DNA v našich buňkách mutuje, což má za následek, že se pleť není schopna zregenerovat. Tento proces se dále prohlubuje.

Okamžitý výsledek?

Ačkoliv je známo, že lokální použití antioxidantů pomáhá redukovat negativní působení volných radikálů na pleť, výsledkem jistě nebude, že budete ihned vypadat o 20 let mladší. Vlastnosti přisuzované těmto báječným složkám jsou často nesmyslné až lživé. Ve skutečnosti možná neuvidíte žádný rozdíl, ale to neznamená, že by nám antioxidanty opravdu nepomáhaly. Antioxidanty mohou podle nejnovějších výzkumů zlepšit činnost buněk a zmírnit důsledky poškození slunečním zářením. K tomu ale nemůže dojít přes noc. Je to stejně jako u zdravé výživy, čím účinnější antioxidanty budete používat, tím zdravější a mladší budete.