Tipy na bezchybné samoopálení

Naštěstí dnešní samoopalovací přípravky jsou uživatelsky příjemnější než kdy předtím. Avšak i s nejlepšími produkty je potřebné know-how k získání bezchybných výsledků. Zeptali jsme se odborníků na samoopálení, abychom Vám mohli dát ty nejlepší samoopalovací tipy pro bronzovou pokožku!

Tipy na bezchybné opálení

Postavme se k tomu čelem. Někteří z nás vypadají lépe opálení. Zatímco získání bronzového opálení od slunce významně poškozuje pleť, samoopalovací přípravky posilují bledou a bezvýraznou pleť, pomáhají zakrýt nedostatky a dokonce ošetřují i celulitidu, což skvělé pro sezónu plavek. Ale jak určitě potvrdí ten, kdo má zkušenosti s aplikací samoopalovacích přípravků, získání pokožky bez šmouh a věrohodně působící jako od slunce, se snadněji řekne,  než udělá.

4 kroky k přípravě vaší pokožky pro bezchybné samoopálení

Nejprve použijte exfoliant!  Samoopalovací přípravky se intenzivněji vsakují na sušších místech pleti náchylnější k hromadění odumřelých buněk (kolena, kotníky, chodidla, lokty a krk). Uhlaďte předem povrch pokožky obroušením exfoliantem, použitím žínky při sprchování, nebo ještě lépe, použijte několik dní předem neoplachovatelný AHA nebo BHA exfoliant pro trvale měkkou a hladkou pokožku. AHA je ideální pro normální až suchou pleť, sluncem poškozenou pleť, BHA je pak nejlepší pro normální až mastnou pokožkou náchylnou na pupínky.

Pro tělo:

Paula’s Choice Clinical KP Treatment Cloths (Ubrousky na ošetření folikulární keratózy), Resist Skin Revealing 10% AHA Body Lotion (Tělový přípravek s 10% AHA) nebo Resist Weightless 2% BHA Body Treatment   (Odolný lehký tělový přípravek s 2% BHA) rychle připraví pokožku pro samoopalovací přípravek a zároveň redukují hrbolky a příznaky stárnutí pleti. Všechny jsou bez použití parfémů nebo dráždivých látek. 

Pro obličej:

Paula's Choice Resist Daily Smoothing Treatment met 5% AHA   (Denní ošetřující a zklidňující přípravek s 5% AHA) or Resist Pore Refining 2% BHA Treatment. (Denní přípravek na ošetření pórů s 2% BHA)

Den předem se oholte.  Profesionálové doporučují oholit se raději den před aplikací samoopalovacího přípravku, než těsně před ní. Jinak se mohou objevit malé tečky samoopalovacího přípravku, který se nashromáždí v pórech (přesněji ve vlasových folikulech) oholených chloupků.

Měli byste se také vyhnout holení hned po aplikaci samoopalovacího přípravku, protože se tím sníží efekt Vašeho opálení. Holení přirozeně obrušuje vrchní vrstvu pokožky. 

Hydratuje klíčové oblasti: Nejlepší je začít s očištěnou pokožkou a nanést vrstvu hydratačního krému či tekutého přípravku na sušší místa a na oblasti, které mají tendenci shromažďovat odumřelé buňky, tj. kotníky, kolena, paty a lokty). Vyhnete se tak tomu, aby tato místa více absorbovala samoopalovací přípravek než ostatní části těla, což by vedlo k nestejnoměrnému vzhledu.  

Mějte strategii, kde chcete, aby zbarvení začínalo a kde končilo. Zastavíte se u kotníků nebo budete pokračovat až k prstům u nohou? Budete nosit bikiny, nebo šaty odhalující ramena a záda? Toto všechno musíte zvážit, abyste se ujistili, že pokryjete všechna odhalená místa.

Důležité tipy na aplikaci samoopalovacího přípravku 

Aplikujte samoopalovací přípravek, když máte dostatek času. Samoopalovacím přípravkům trvá i několik hodin, než je plně vidět účinek na pokožce, je tedy nezbytné nechat si dostatek času na to, abyste eventuálně viděli oblasti, kde se objeví šmouhy a které je tedy nutné samoopalovacím krémem ještě doplnit. Nezapomeňte také, že většina samoopalovacích přípravků se nějakou dobu vstřebává, takže byste měli počkat minimálně 15 minut, než se oblečete, aby nedošlo k umazání oblečení nebo povlečení a setření krému.

Užitečná rada: Vyzkoušejte rychle se vstřebávající samoopalovací přípravek, který neobsahuje alkohol poškozující pokožku, jako je Paula’s Choice Sun 365 Self-Tanning Foam (Samoopalovací pěna 365).

Omyjte si ruce každých několik minut během aplikace. Nečekejte příliš dlouho, jinak skončíte s oranžovými dlaněmi a kůžičkou pod nehty. 

Typ: Připravte si na ruce a vnitřní část zápěstí tekutý ošetřující přípravek, protože tyto části budou v neustálém kontaktu se samoopalovacím přípravkem, jak jej budete nanášet na ostatní části těla.

Napodobte skutečné opálení. Pro přirozený výsledek se zamyslete nad tím, jak se Vaše tělo přirozeně opaluje. Typickým příkladem jsou určité oblasti těla, která jsou jen zřídka vystavována slunci (například vnitřní část paží) a jsou tedy po aplikaci samoopalovacího krému přirozeně světlejší. K dosažení věrohodnějšího vzhledu těchto částí těla naneste na tato místa zředěnou vrstvu samoopalovacího přípravku. 

Užitečná rada: Dávejte pozor na části těla, které mají tendenci k většímu absorbování barvy samoopalovacího přípravku, takže při příští aplikace se tomuto přizpůsobte. U někoho jsou nejtmavší nohy, u někoho jiného to může být zase krk.  Znalost těchto částí těla Vám umožní doladit aplikaci přípravku do budoucna.

Aplikace samoopalovacího přípravku na záda?  Požádejte o pomoc přátele na partnera, nebo použijte pleťový aplikátor pro těžce přístupná místa.

    
Zůstaňte v suchu alespoň šest hodin (a více).  K dosažení nejlepšího účinku experti na samoopalovací přípravky doporučují zůstat v suchu (bez sprchy, koupele, hot jógy nebo bazénu) alespoň po dobu šesti hodin po aplikaci, ať již aplikujete samoopalovací krém sami nebo v salonu.