Péče o pleť proti vráskám by neměla končit u obličeje!

Pravda o zpevňujících krémech

Přemýšlíte o nákupu přípravku na zpevnění povadlé pleti a vyhlazení vrásek? Tak to nejste sami. Víte ale, že většina těchto produktů nefunguje tak, jak je slibováno? Je to pravda. Přestaňte vyhazovat peníze a zjistěte, co opravdu můžete čekat od zpevňujících krémů a krémů na vyhlazení vrásek.

Stejně jako ruce mohou prozradit váš věk, tak krk, hruď a dekolt jej mohou prozradit také. Zjistěte, co můžete udělat, abyste měli pokožku, která vypadá zdravě a mladě.

Vrásky, linky a vady ve zbarvení pleti se nejdříve objeví na místech, které nebyly chráněny proti slunečnímu záření přípravky s ochranným faktorem. Toto se týká zejména krku a hrudi, protože často na tato místa zapomínáme, rozhodně častěji než na obličej. Proto péče o Vaši pleť začíná u dekoltu.

Péče o vaši pleť začíná u dekoltu!

Stejně jako ruce mohou prozradit váš věk, tak krk, hruď a dekolt jej mohou prozradit také. Není tedy divu, že stojany s kosmetikou jsou plné nekonečnou nabídkou krémů a přípravků k ošetření těchto míst. Pravdou je, že nákup přípravků zvlášť na krk, hruď a dekolt je vyhazováním peněz. Tyto „speciální“ produkty mají zřídka to správné složení a téměř vždy jsou předražené. Nejsou navíc vůbec nutné, protože přípravek, který používáte na obličej, bude mít perfektní účinnost i na dekolt, tedy pokud má dobré složení a na obličeji jsou vidět výsledky.

Výstřih u oblečení odhaluje krk a hruď slunci a tím se tato místa stávají náchylná na poškození vlivem slunečního záření. Zvrásnění a vady zbarvení pleti se dříve objeví na místech, které nebyly chráněny proti slunci přípravky s ochranným faktorem. Toto se týká zejména krku a hrudi, protože často na tyto místa zapomínáme, rozhodně častěji než na obličej.

Na základě důkladných výzkumů je jasné, že pokožka kdekoliv na těle potřebuje stejně dobré látky, aby vypadala mladě. Jemné čistící produkty plné antioxidantů, složek k obnově pleti, látek podporujících buňky spolu s ochrannými faktory proti slunci fungují na obličej, krk, hruď i dekolt.

Úplně stejné složení přípravků, které používáte na obličej je jednoduše potřeba aplikovat dále od krku až po poprsí. Nepotřebujete žádný další produkt. Je to tak snadné.

Co můžete udělat

  • Jakoukoliv péči, kterou věnujete vašemu obličeji (čištění, aplikace tonika, exfoliace atd.) je potřeba rozšířit na krk, dekolt a hruď. Jedna nebo dvě dávky vašeho produktu navíc výrazně pomohou. Zkuste se zamyslet. Pokud pleť Vašeho obličeje vypadá mladě, ale pokožka na krku a hrudi je vrásčitá a kožovitá, tak své kůži asi neděláte dobrou službu.
  • K tomu, abyste viděli zlepšení a udrželi si mladistvý a zdravý vzhled pokožky, musíte poskytnout Vašemu krku, hrudi a dekoltu stejnou a pravidelnou péči jako obličeji.
  • Pokud nevyžaduje krk, dekolt a hruď zvláštní péči z jiných důvodů (např. suchá pokožka, akné), není vůbec potřeba používat jiný přípravky než ten, který používáte na obličej.  
  • Když všechno ostatní selže, vždy chraňte váš krk, hruď a dekolt libovolným krém s ochranným faktorem. To je nejlepší krok, který můžete udělat, abyste si udrželi krásný vzhled těchto míst i do budoucna.
  • Poškození, které způsobí na hrudi a dekoltu sluneční záření lze zmírnit. Pokud si všimnete pigmentových skvrn, začněte používat přípravky na zesvětlení pokožky a vždy aplikujte krém s ochranným faktorem, který poskytuje dostatečnou ochranu a zabraňuje dalšímu poškození. Na noc naneste přípravek proti stárnutí pleti.

Už to bylo zmíněno, ale stojí za zopakování: Pleť je pleť, co funguje na Váš obličej, bude stejně dobře účinkovat i na váš krk, hruď a dekolt. Není potřeba kupovat žádné další produkty proti stárnutí pleti na oblast pod obličejem. Pokud nemáte jiný specifický problém (akné, ekzematická pleť nebo rosacea), Váš hydratační krém udrží mladistvý a zdravý vzhled vaší hrudi, krku a dekoltu.