Krok za krokem postup 

Doporučený postup ošetření pleti kosmetikou Paula´s Choice, který ale není dogmatem

Než začnete vybírat jednotlivé produkty, odpovězte si na tyto otázky:

1. Jaký mám vlastně typ pleti? – suchá, mastná, smíšená, citlivá, velmi citlivá, atd…

2. Potřebuji řešit nějaký problém s pletí? – např. akné, vrásky, pigmentové skvrny, rozácea, atd…

3. Co od kosmetiky vlastně očekávám?

Jakmile si odpovíte na výše uvedené otázky, bude se Vám kosmetika lépe vybírat.

RANNÍ PÉČE

1. Čistící pleťový přípravek

2. Tonikum

3. Exfoliant

4. Speciální ošetření, tj. antioxidační sérum, booster, maska či ošetření

5. Denní hydratační krém s UV filtrem (anglicky SPF)

VEČERNÍ PÉČE

1. Čistící pleťový přípravek

2. Tonikum

3. Exfoliant

4. Speciální ošetření, tj. antioxidační sérum, booster, maska či ošetření

5. Noční hydratační krém

Jistě jste si všimli, že jediným rozdílem v denní a noční péči je hydratační krém. Nepodceňujte používání denních hydratačního krémů s UV filtrem, sluneční záření se totiž významně podílí na stárnutí pleti a vzniku pigmentových skvrn.

1. Čistící přípravek

Voda je úžasné médium, ale čištění pleti pouze vodou opravdu nestačí! Vyberte jemný prostředek k čištění, který odpovídá Vašemu typu pleti a používejte jej pravidelně ráno a večer. Ráno zbavíte pokožku potu a přebytečného mazu, večer odstraníte všechny nečistoty a pleť důkladně odlíčíte. Čistá pleť pak získá maximální užitek z dalších produktů, které tak proniknou do hlubších vrstev pokožky. Přípravek k čištění je jediným produktem, který se smývá! Ostatní produkty Paula´s Choice pak jen vrstvíte na sebe a nesmýváte (krom některých typů masek, což je ale vždy popsáno v návodu k použití na našich stránkách).  

2. Tonikum

Je aplikace tonika pouze zbytečný krok v péči o pleť? Ne, to rozhodně není! Jemná tonika dodají pleti potřebné antioxidanty a další důležité složky, působí regeneračně a pleť posilují. Udržují ji hladkou, správně hydratovanou a zdravě vypadající. Tonikum stahuje póry, sjednocuje tón pleti, změkčuje ji, hydratační krém se pak díky toniku do pleti lépe vsákne.

3. Exfoliant

Naše vysoce ceněná řada AHA a BHA exfoliantů (chemických peelingů) odstraňuje jemně a přirozeně odumřelé pleťové buňky a připraví pleť tak, aby mohla lépe vstřebat další důležité ingredience. Exfolianty podporují také tvorbu vlastního elastinu a kolagenu, které jsou pro zdravě vypadající pleť nezbytné. Uvolňují póry, zmírňují poškození pleti způsobené slunečním zářením, vyhlazují pokožku, zmírňují vrásky a jemné linky, účinně bojují proti akné a pigmentovým skvrnám, udržují správnou hydrataci, zpevňují pleť a naplno odhalují její zdravější vzhled. Ano, čtete správně, exfolianty jsou multifunkční.

Ideální je začít zvykat pleť na exfolianty pomalu, tj. zpočátku aplikujte 2 - 3x týdně, později je pak možno aplikovat denně. Vzhledem k tomu, že při peelingu odstraňujeme z povrchu pleti odumřelé buňky, pleť je citlivější na sluneční paprsky. Pleť je třeba chránit přes slunečním zářením stále, při používání exfoliantů je to obzvlášť důležité. Proto používejte hydratační krémy s vyšším UV filtrem, než je obvyklé, abyste pleť nespálili.

AHA exfolianty (Alfa Hydroxy Acid, resp. alfa alfahydroxykyseliny, tj. kyseliny ovocné jako např. kys. glykolová, mandlová, mléčná atd.). Vhodné jsou pro všechny typy pleti, vzhledem k tomu, že ale nejsou rozpustné v tucích, působí spíše povrchově a jsou tedy vhodnější pro normální až suchou pleť, neboť nepronikají tak hluboko do pórů.

BHA exfolianty (Beta Hydroxy Acid, resp. betahydroxykyseliny, tj. především kyselina salicylová). Tato kyselina je rozpustná v tucích, proniká hlouběji do pórů, které „čistí“, je tedy vhodnější pro normální až mastnou pleť. V pórech působí protizánětlivě a účinně bojuje proti bakterii Propionibacterium acnes, kterou u akné vídáme velmi často. Pokud jste alergičtí na acylpyrin, nepoužívejte BHA vůbec nebo velmi obezřetně, kyselina salicylová je totiž základní složkou acylpyrinu.

4. Speciální ošetření

Jednotlivé produkty můžete nanášet na pleť zvlášť a vrstvit je nebo je můžete přidat do hydratačního krému, v dlani zamíchat a nanést společně. My takové aplikaci říkáme slangově „koktejl. Při denní aplikaci je ale ideální nanést hydratační krém s UV filtrem jako poslední vrstvu, aby pleť byla dostatečně chráněna.

a) Antioxidační sérum

Antioxidanty jsou tělu přirozené látky, které účinně bojují proti známkách stárnutí, chrání pokožku před negativními vlivy životního prostředí a slunečního záření tím, že omezují negativní účinek volných radikálů na naši kůži. Napomáhají pokožce regenerovat, přispívají k tvorbě vlastního kolagenu, čímž zvyšují její pevnost, mají tedy velmi dobrý anti-aging účinek. Výbornými antioxidanty jsou některé vitamíny a látky obsažené především v ovoci a jejich semenech, ale také v některých druzích zeleniny, odkud se extrahují. Velmi dobrými antioxidanty, které obsahují séra Paula´s Choice jsou tokoferol (vitamín E), retinol (vitamín A), vitamín C, koenzym Q 10 (ubichinon) a extrakty z plodů či semen ovoce, mezi které patří extrakt ze zeleného čajegranátového jablkasojových bobůmedvědice lékařské (Uva ursi), kurkumy, které se přezdívá „elixír mládí“, plodů papáji a mnoha dalších. Do antioxidačních sér přidáváme také peptidy, které jsou vlastně komplexem aminokyselin spojených peptidovou vazbou. Zařazením antioxidačních sér své pleti velmi prospějete. Vyberte si z nabídky takové, které odpovídá Vašemu typu pleti.  

b) Booster

Každý z nás je jedinečný s jedinečným typem kůže. Boostery, otrocky přeloženo „posilovače“, jsou tady opravdu k posílení účinku pravidelné péče o pleť, kdy se zaměřujeme na určitý problém, tj. například na rozšířené póry, dehydrataci pokožky, pigmentové skvrny, vrásky, ztrátu pevnosti či barevného tónu pleti atd. Obsahují totiž vyšší koncentrace klíčových ingrediencí, které účinně „posilují“ v boji proti výše uvedeným problémům.  

Jsou vhodné pro všechny typy pleti a jsou tak lehké, že je lze kombinovat s ostatními produkty. Boostery je možno aplikovat samostatně nebo přidat před nanesením na pleť několik kapek boosteru do oblíbeného séra či hydratačního krému.

c) Masky a ošetření

Tyto produkty jsou určeny pro problematickou pleť, ale také pro ošetření pleti bezproblémové, neboť každý z nich má také účinky proti stárnutí. Vynikajícím je například Clinical Ošetřující přípravek s 1 % retinolem, peptidy a vitamínem C, který obsahuje nejvyšší možnou koncentraci retinolu bez lékařského předpisu, zlepšuje pevnost a elasticitu pleti, vyhlazuje hluboké vrásky a linky, v neposlední řadě „čistí“ póry i povrch pleti.

Nepostradatelnými jsou také hydratační masky, které se aplikují při večerní péči o pleť, ev. se při velké dehydrataci mohou ponechat i přes celou noc. Bezvadnou hydratační maskou je Skin Recovery Regenerační hydratační maska Rehydratační maska. Obě tyto hydratační masky výborně hydratují a zvláčňují pleť, dodávají pleti také potřebné mastné kyseliny a lipidy.

Na mastnou i aknózní pleť je ideální Černá gelová maska k čištění a minimalizaci pórů či Skin Balancing Maska absorbující mastnotu pleti. Obě viditelně zmenšují rozšířené póry, absorbují nadbytečnou mastnotu a pomáhající s vyhlazením pleti.

K viditelnému rozjasnění pleti a ke sjednocení jejího nerovnoměrného barevného tónu můžeme s klidným svědomím doporučit Resist Brightening Essence a Resist Ošetřující přípravek na rozjasnění a rozzáření pleti. Oba produkty obsahují také vitamíny a antioxidanty.

5. Hydratační krém

a) Denní hydratační krém s UV filtrem (angl. SPF)

Všichni možná nevíme, že sluneční UV záření působí na naši pokožku bez ohledu na počasí, a to i když je zataženo nebo třeba když prší. Proto doporučujeme používat během dne vždy hydratační krém s SPF (Sun Protection Factor), tj. s UV filtrem. Krém aplikujte také kolem očí a nezapomeňte jej nanést v dostatečném množství. Pro mladistvě vypadající pleť není nic důležitějšího než ji chránit před škodlivými účinky UV záření. Každodenní aplikace hydratačního krému s UV filtrem je tedy nezbytností, krém vždy vybírejte v závislosti na typu Vaší pleti.

Krém s UV filtrem naneste jako poslední krok ve Vaší denní péči o pleť. Pokud ale používáte make-up bez UV filtru nebo pudr, naneste hydratační krém s UV filtrem ještě před aplikací make-upu nebo pudru. Používáte-li make-up s UV filtrem je vše v pořádku a tento naneste jako poslední krok ve Vaší denní péči o pleť.

b) Noční hydratační krém

Dopřejte své pleti během spánku tu správnou regeneraci. Noční hydratační krémy by měly poskytnout pleti nejen prostou hydrataci, ale měly by jí také dodat důležité ingredience, jako jsou vitamíny, antioxidanty, kolagen, elastin a další. Noční krémy Paula´s Choice jsou nabity antioxidanty a ingrediencemi, které přímo komunikují s kožní buňkou a pomáhají pleti vypadat zdravě a mladistvě. Krom antioxidantů obsahují retinol (vitamín A), přírodní oleje ze semínek různých plodů, minerály, různé přírodní extrakty a ceramidy, což jsou přirozeně se vyskytující lipidy (tuky) s dlouhými řetězci, které jsou velmi důležitou součástí povrchové vrstvy pokožky. Ceramidy udržují kožní buňky „pohromadě“ a podílejí se na tvorbě ochranné vrstvy pokožky. Obnovují také hydrataci pleti. Klidně spěte a nechejte za sebe pracovat hydratační krém.