Krok za krokem postup

 • Vaše základní rutina
 • Čištění
 • Tonikum
 • Exfoliant
 • Boj proti skvrnám
 • Ochrana
 • Hydratace
 • Speciální ošetření 

Kromě toho, že byste měli vědět, jaký je Váš typ pleti a jaká jsou Vaše očekávání z péče o pleť, musíte také vědět, jaké typy produktů Vám vyhovují a pořadí v jakém je máte používat.

Níže uvedené informace slouží jako návod, který můžete následovat pro sestavení rutiny základní péče o pleť (a to ať používáte produkty Paula´s Choice nebo produkty jiných značek) společně se zdokonalenou rutinou, která obsahuje řešení pro ošetření Vašich specifických problémů krok za krokem.

Před tím než začnete, mějte na paměti tyto 3 základní fakty v péči o pleť:

 • Pro dosažení nejlepších výsledků, je třeba dodržovat důsledně Vaši rutinní péči o pleť
 • Připravit si tu správnou rutinu péče o pleť, která funguje přesně na Vás, na to je potřeba trochu experimentování, abyste našli tu správnou kombinaci produktů
 • jakákoliv rutina má určitou míru flexibility, na základě Vašich preferencí, potřeb, rozpočtu s ohledem na problémy s pletí (rosacea, akné, poškození slunečním zářením, atd). 

Vaše základní rutina

Tato jednoduchá, rutina krok za krokem zahrnuje základní typy produktů, které by měl každý používat a pořadí v jakém by je měl používat každý den. Tyto kroky platí bez ohledu na typ Vaší pleti (mastná, suchá, normální nebo smíšená).

Základní rutina: RÁNO

 1. Čistící pleťový přípravek
 2. Tonikum
 3. Exfoliant
 4. Hydratační krém s faktorem proti slunečnímu záření (UV, resp. SPF)  

Základní rutina: VEČER

 1. Čistící pleťový přípravek
 2. Tonikum
 3. Exfoliant
 4. Hydratační krém
 5. Ošetření

Čištění (CLEANSER) 

Opláchněte si tvář a oči vlažnou až teplou vodou. Naneste si malé množství čistícího přípravku na prsty a aplikujte na tvář a řasy jemně krouživými pohyby. Dobře opláchněte. Na odstranění silného make-upu, včetně voděodolné maskary, postup zopakujte a použijte žínku nebo Paula's Choice Gentle Touch Makeup Remover (před nebo po očistění).

Tonikum (toner) 

Po očistění, navlhčete vatový tampón tonikem a jemně naneste na pleť. Zaměřte se na suché oblasti a na místa, kde by mohli být zbytky make-upu, jako například v oblasti kořínků chloupků, brady a okolo nosu. Může se použít také jako osvěžení pleti v průběhu dne.

Exfoliant

Po kroku 1 nebo kroku 2, aplikujte exfoliační přípravek k odstranění povrchové vrstvy odumřelých kožních buněk. Paula´s Choice exfoliační produkty obsahují beta hydroxykyseliny (BHA) a odstraňují tyto odumřelé buňky jemně, ale efektivně. Produkty Paula´s Choice BHA jsou k dispozici v dvou koncentrácích (1 a 2% BHA) a v různých texturách (gel, krém nebo tekutina). Vyberte si produkt nebo kombinaci u těchto produktů v závislosti na stavu a potřebách Vaší pokožky. Někteří lidé dávají přednost různým procentům BHA nebo používají odlišné textury. Vyzkoušejte různé kombinace a Vaše pleť Vám pomůže určit, jaký produkt je pro Vás nejvhodnější. 

Produkty Paula´s Choice BHA jsou vhodné pro všechny typy pleti, hlavně pro pleť se sklonem k pupínkům. Měli byste ošetření začít s 1% koncentrací, pokud je ale Vaše pleť velmi mastná a/nebo máte trvalé, úporné skvrny a komedony (černé tečky), tak v tomto případe by byla 2% koncentrace tou lepší volbou. 

Pro BHA pleťové mléka nebo BHA gely, vymáčkněte malé množství na prsty a naneste na tvář, přičemž se vyhýbejte kontaktu s očima. Tekutá 2% BHA má jemnou konzistenci a ideálně by se měla nanášet vatovým tampónem. Vyhýbejte se kontaktu s očima. Ponechejte exfoliantu čas na vstřebání, a to v závislosti na typu Vaší pleti.  Tyto produkty mohou být aplikovány raz každý druhý den, jednou denně, nebo i dvakrát denně. Reakce Vaší pokožky Vám pomůže rozhodnout, co používat a jak často. 

Jakmile je kůže suchá nebo se objeví podráždění, snižte frekvenci aplikace BHA na každý druhý den, nebo jen několikrát týdně.

Boj proti skvrnám 

Pro ty, kteří mají skvrnitou kůži je vhodný další krok po použití BHA, a to produkt, který obsahuje benzoylperoxid. Podle předpisů EU se tyto výrobky nesmí prodávat jako kosmetické výrobky, a proto Paula´s  Choice Blemish Fighters (bojovníci proti skvrnám) nejsou k dispozici v EU. Produkty obsahujíce benzoylperoxid jsou ale obyčejně k dispozici v lékárně bez nutnosti lékařského předpisu. Začněte se základní silou benzoylperoxid produktu. Vyšší koncentrace (až 10%), může být lepší volbou na úporné pupínky. Ujistěte se, že anti-blemish (proti skvrnám) výrobek neobsahuje žádnou z dále uvedených potenciálně dráždivých přísad: denaturovaný alkohol, obilí nebo ethylalkohol, kafr, eukalyptus, mentol nebo pepermint.

Mastná pleť

Použijte Paula´s  Choice Skin Balancing Carbon Mask na mastnou nebo smíšenou pleť jednou nebo dvakrát týdně, ev. podle potřeby tak, aby absorbovala mastnotu.

Mezi kroky 1 a 2, naneste jemně malé množství na oblasti, kde chcete, aby se absorbovala a kontrolovala přebytečnou mastnotu. Vyhněte se kontaktu s očima. Nechejte zaschnout asi 10-15 minut, pak důkladně opláchněte. Pokračujte s Vaší základní rutinou v péči o pleť.

Ochrana

Váš poslední krok denní péče o pleť: po všech produktech, které jste použili, naneste určitě Paula´s Choice Sunscreen SPF 15 vhodný pro Váš typ pleti, a to každý den v roce. Až když Vaše základní péče o pleť obsahuje spolehlivou ochranu proti slunečnímu záření, můžete přistoupit k dalšímu kroku. Pokud bude Vaše pleť vystavena slunci pět a více hodin, použijte Paula´s  Choice Extra Care Sunscreen SPF 30 vhodný pro Váš typ pleti.

Aplikujte krém na tvář, krk, paže, ruce, a na kterékoliv části těla, které jsou vystaveny slunečnímu záření. Vždy použijte krém s ochranným faktorem alespoň 20 minut před odchodem ven a znovu aplikujte při pocení, koupání nebo po omytí pokožky.

Hydratace

Jemně hladký hydratační krém je určen pro všechny oblasti. Všechny Paula´s  Choice hydratační produkty jsou dosti jemné na to, aby byly použity i okolo očí. Naneste hydratační krém jen na suché oblasti a to jen v případě potřeby (pro mastné typy pleti, nemusí být hydratační krém nutný).

* Super Antioxidant Concentrate může být aplikován před nebo po použití hydratačního krému.

Super Antioxidant koncentrát

Všechny typy pleti mohou těžit s každodenního používání Paula´s  Choice Super Antioxidant Concentrate. Tento hedvábný, vodu neobsahující výrobek zmírňuje poškození volnými radikály a pomáhá pleť chránit před podrážděním a zánětem.

Naneste několik kapek na pokožku buď před, nebo po hydrataci. Použít jej můžete i samostatně. Pre denní aplikaci, použijte pod koncentrát produkt s ochrannou proti slunečnímu záření SPF 15 nebo vyšším. Nemusíte se obávat aplikovat i v okolí očí.

Speciální ošetření 

Suchá až velmi suchá pleť

Použijte Paula´s  Choice Skin Recovery Hydrating Treatment Mask tak často, jak je pro suchou až velmi suchou pleť potřeba tak, aby dostala to, co potřebuje pro svoji výživu.

Naneste silnou vrstvu na čistou a suchou pokožku, nebo na celou tvář a nechejte působit nejméně 20 minut, nebo tak dlouho, jak je potřeba. Po té opláchněte vlažnou až teplou vodou a pokračujte s Vaší pravidelnou rutinní péčí o pleť. Pro extra hydrataci neoplachujte. Produkt může být použit i v oblasti kolem očí.